دهمین اجلاس بین المللی رشد و توسعه شهری و حفاظت از بافت های تاریخی در حوزه اوراسیا

پنج شنبه 7 شهریورماه 98 -- تبریز، ایران

معرفی

باطلاع کلیه مهندسان گرامی می رساند دهمین اجلاس بین المللی رشد و توسعه شهری و حفاظت از بافت های تاریخی در حوزه اوراسیا با هدف توسعه تجربه و دانش کسب شده در شهرهای آسیای مرکزی و شرقی در حوزه های مدیریت شهری طی دهه اخیر و همچنین ترسیم مسیر درست برنامه ریزی برای آینده میراث تاریخی و محیط زیست، توسط استانداری آذربایجان شرقی ، اداره کل میراث فرهنگی استان و شهرداری کلانشهر تبریز و با مشارکت اداره کل راه و شهرسازی استان ، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ، دانشگاه تبریز ، دانشگاه هنر اسلامی تبریز ، موسسه آموزش عالی رشدیه و موسسه آموزش عالی نبی اکرم تبریز ، با حضور پژوهشگران حوزه معماری و شهرسازی از کشورهای ژاپن، چین، روسیه، فرانسه، ایتالیا، فنلاند، گرجستان، ترکیه، آذربایجان و ... به میزبانی کلانشهر تبریز به مدت 10 روز از تاریخ 29 مرداد لغایت 8 شهریورماه سال 1398 برگزار خواهد شد.
در این اجلاس دانشجویان ممتاز ایرانی و بین المللی تحت نظارت اساتید برجسته داخلی و خارجی در قالب 8 تیم تحقیقاتی به مدت 9 روز از تاریخ 29 مرداد الی 6 شهریورماه در خصوص موضوعات تعیین شده ((*بازبینی و تعریف مسیرهای گردشگری در بافت تاریخی مرکز شهر تبریز * ارایه راهبرد های مثبت در محلات و بازارچه های محلی قدیمی * توسعه راه های دسترسی شهری حول بافت تاریخی* مرمت و احیا از طریق اقدامات اجتماعی * احیای و تعریف کاربری بخشی از مسیر جاده ابریشم * مرمت و بهسازی بنا های تاریخی با تاکید بر حفظ و ارتقای هویت شهر ی * کاهش خطر پذیری ریسک در بافت تاریخی شهر های تاریخی )) تحقیقات میدانی را در شهر تبریز انجام داده و پس از جمع بندی نظرات ، نتایج تحقیقات کاربردی به همراه سایر مقالات پژوهشی در روزهای 7 و 8 شهریورماه 98 در اختیار شرکت کنندگان در اجلاس قرار خواهد گرفت.

اطلاعیه

"مهندسان عضو سازمان نظام مهندسان ساختمان استان آذربایجان شرقی که علاقه مند به شرکت در افتتاحیه این اجلاس می توانند با مراجعه به سامانه تندیس و بخش " اعضای حقیقی / آموزش / ثبت نام در دوره " و یا از طریق مراجعه به نسخه موبایل سامانه نسبت به ثبت نام اقدام نمایند . در صورت نیاز با شماره تلفن 36598237 - واحد آموزش تماس حاصل فرمایید .
همچنین سایر علاقه مندان به حضور در اجلاس می توانند با مراجعه به سایت اجلاس نسبت به تکمیل فرم ثبت نام جهت شرکت در برنامه افتتاحیه اقدام نمایند.
ضمناً حضور در مراسم افتتاحیه اجلاس که با سخنرانی متخصصین برتر حوزه مدیریت شهری ایران و جهان در روز پنج شنبه 7 شهریورماه 98 از ساعت 9 الی 13 ، در محل تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار می گردد برای مهندسان عضو بصورت رایگان بوده و شرکت در کارگاههای جنبی اجلاس که با ارائه گواهی معتبر از سوی وزارت راه و شهرسازی خواهد بود به صورت حضوری و در محل برگزاری اجلاس میسر خواهد بود. برنامه کامل اجلاس در روزهای آتی به اطلاع اعضای محترم خواهد رسید."

ثبت اطلاعات

اجلاس در یک نگاه

فراخوان مقاله

دبیرخانه برگزاری دهمین اجلاس بین المللی رشد و توسعه شهری و حفاظت از بافت های تاریخی در حوزه اوراسیا، از مهندسان، دانشجویان، اساتید و محققان در رشته های فنی و مهندسی در گرایش های مختلف دعوت می نماید تا مقالات پژوهشی خود را در محورهای علمی ذیل به اجلاس مذکور ارائه نمایند. پژوهشگران محترم می تواند مقالات تحقیقی خود را با توجه به فرمت مقالات تا تاریخ 20 مردادماه 98 به رایانامه اجلاس paper.icth@gmail.com .ارسال نمایند

فرمت مقاله فرمت مقاله (فارسی) محور های کنفرانس

فراخوان عضویت در تیم تحقیقاتی بین المللی

علاقه مندان برای همکاری با محققین دانشگاه ها و موسسات بین المللی خارجی شرکت کننده در اجلاس در قالب تیم های تحقیقاتی میتوانند با مطالعه شرایط عضویت حداکثر تا تاریخ 20 مردادماه سال جاری نسبت به ارسال درخواست خود از طریق ایمیل tabriz.forum@gmail.com اقدام نمایند. پس از بررسی رزومه لیست منتخبین از طریق وب سایت رسمی اجلاس اعلام خواهد گردید.

عناوین مطالعات